Ayla

Ayla

Reklamı Geç
1080p
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Film Bilgileri
4 ay önce eklendi
Ayla
izlenme
IMDb: 8.5
1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore' ye saldırdığında Birleşmiş Milletler' in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye' ye dönmesi gerekmektedir. Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla'yı Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler. Film, Türkiye'nin 2018 Oscar aday adayı olarak seçildi.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 2 Yorum
  • Velihan BektaşMisafir

    Savaş,acı,yoksulluk hepsi bu filmde. Özgürlüğe ve huzura hasretin filme dönüşmüş hali. Ben çok beğendim size de izlemenizi tavsiye ederim.

  • YusufMisafir

    Lisedeyken izlemistik sınıfta harika bi film Türk askerinin ne kadar merhametli cesur olduğunu gösteriyor tavsiye edilir

Reklamı Kapat